top of page

פרטייך התקבלו במערכת וניצור איתך קשר בהקדם.
בינתיים מלא/י את השאלון כדי שנדע לשדך לך את מנהלת הסושיאל המתאימה ביותר

מנהלת תוכן וסושיאל לעסק שלך חודש ראשון 395 שח (1500 × 1080 px).png

אז איך מתחילים (לנשום...)?

 1. לוחצים על הכפתור וממלאים את פרטי ההתקשרות הראשונים

 2. ישלח לך למייל שאלון הכרות כדי שנוכל להתאים לך מנהלת תוכן ומדיה לפי הרקע והסגנון

 3. תתקשר אלייך מנהלת תוכן ומדיה לשיחת היכרות, בדיקת התאמה ותיאום ציפיות

 1. תפגשו (בזום) לשיחת עומק על העסק

 2. מאמינה שהיא תבקש כל מיני חומרים להתחלת העבודה המשותפת

 3. היא תבנה לך גאנט חודשי (מה ומתי יעלה כל פוסט)

 4. תכתוב ותעצב לך לפי המיתוג והשפה הויזואלית שלך (אם אין לך- היא תוכל לתכנן עבורך)

 5. לאחר אישור שלך, תעלה לך את הפוסטים למדיות השונות

 1. אחרי הכרות מעמיקה עם העסק שלך, מנהלת הסושיאל תתן לך הצעת מחיר 

 2. המשך העבודה המשותפת לפי הגדרת היעדים

 3. הוספת שירותים נוספים לפי הצרכים של העסק כמו: סרטונים נוספים, סטורי יומיומי, הכנת מוצרים דיגיטלים, עיצוב מצגות,  ניהול וואטסאפ ועוד...

שלב שני: חודש ראשון
תחילת עבודה משותפת

מטרה: בניית מותג בסושיאל
ויצירת שפה משותפת

שלב שלישי: החל מהחודש השני
המשך עבודה משותפת

מטרה: קידום העסק בסושיאל
הגדלת החשיפה ויצירת עוקבים

שלב ראשון:
חיבור והכרות

מטרה: חיבור עם מנהלת סושיאל ללעסק שלך

במידה ואין חיבור והתאמה (קורה…) בבקשה לעדכן אותנו כמה שיותר מהר, במייל חוזר,

כדי שנתאים לך מישהי אחרת.

חשוב! לעדכן אותנו כבר בשבועיים הראשונים, ולא אחרי חודש עבודה ביחד…

למי ומתי להעביר את הכסף לחודש הראשון?

הכל מתנהל מול מנהלת הסושיאל.

אנחנו לא לוקחים צד שלישי בעסקה, אלא רק יוצרים את החיבור הראשוני.

למה השירות בחודש הראשון לא כולל כמה סטורי בכל יום וסרטון רילס בכל יום?

באמת?! העלות לשירות היא סמלית בלבד, של 395 ש"ח, כדי שתכירו ותבנות שפה משותפת. היא שם רק כדי ליצור מחוייבות מצד שני הצדדים. אני לא חושבת שזה הוגן לבקש עוד שירותים ומוצרים. מה היית עושה עם היו מבקשים ממך עוד ועוד במחיר בדיחה?

במידה וכבר בחודש הראשון יש לך צורך בעוד שירותים/מוצרים כמו עיצוב מצגות, אז פשוט לבקש הצעת מחיר, אני בטוחה שהיא תתן לך מחיר טוב והוגן.

למה לא לצפות לעוקבים ולקוחות פוטנציאליים כבר בחודש הראשון?

כי זה כמו לצפות שתוך חודש יהיה בית מוכן כולל עיצוב פנים.

יש כאן תהליך של בניית מותג בסושיאל, זה לא קורה ביום אחד, וגם לא בחודש אחד...

אם בניית מותג לוקח זמן, למה לא לקחת ישר קמפיין ממומן?

אני בעד קמפיין ממומן, אבל אי אפשר שיהיה קמפיין ממומן בלי תוכן איכותי בפרופיל שלך. במיוחד שהיום השוק מזה מוצף, וכל קמפיין עולה הרבה הרבה כסף. אז זה ממש לזרוק כסף לפח! למה? כי זה כמו לשים שלט גדול ויקר בכבישי איילון, ואז כשמחפשים את החנות, מגיעים למחסן נטוש. לקוחות קונים ממי שהם מכירים ןעוקבים אחריהם. לכן בלי תוכן איכותי בסושיאל, הלקוחות לא לוחצים על הפרסום הממומן (ואלו שכן- לא חמים מספיק וזה ממש יקר) ואם אין תוכן איכותי מתחדש, גם אלו שכבר עוקבים פשוט יפסיקו לעקוב. אז זה דורש ממך לדאוג לתוכן איכותי חדש בכל יום/שבוע. ואני מאמינה שכבר הבנת שאין לך כוח, עצבים וזמן לזה... אז למה שלא מישהי מקצועית תעשה לך את זה? כי מותג חייב להיות כל הזמן בסושיאל מול העיניים.

אם אני רוצה לכתוב בעצמי ולא רוצה שמישהי תכתוב בשמי

אחלה, מובן לחלוטין. מנהלת הסושיאל יכולה לקחת את הפוסטים שכתבת, לעצב לך, ולעלות לסושיאל. ממליצה לך שהיא תעבור ותשחיז לך את הפוסטים, כי זו המומחיות שלה, והיא יודעת מה עובד ואיך כותבים כדי להניע לפעולה.

למה בכלל צריך להשקיע במנהלת תוכן סושיאל?

אנשים קונים ממי שהם מכירים, מחבבים וסומכים עליו. הלקוחות הפוטנציאלים בממוצע נמצאים שעתיים בסושיאל מדיה, ועוקבים אחרי עסקים שמעניינים אותם. לכן אפשר להגיע להרבה לקוחות פוטנציאלים רק דרך המדיות. כל עסק חייב להפוך להיות מותג מוכר בסושיאל מדיה! כי "מי שלא שם לא קיים" ורוב בעלי העסקים כבר יודעים את זה. אבל בפועל קשה להתמיד לעלות תוכן, לכתוב פוסטים, לעדכן סטורי, לערוך סרטונים. מי שמספיק לעשות זאת- מעולה! אבל צריך זמן ועצבים בשביל זה ואם לא מתמידים, אז מפספסים לקוחות. לכן מישהי מקצועית, שיודעת איך לכתוב פוסטים שאי אפשר להישאר אדישים אליהם, מניעים לפעולה ומעורבות, יש לה עין עיצובית והרבה רעיונות איך לקדם את העסק, יכולה לעשות עבורך את העבודה "השחורה". לכן זה אחד המינופים הכי טובים לזמן שלך.

איך מישהי שהיא לא אני, ולא בעלת הידע המקצועי, יכולה לכתוב עבורי?

נכון הידע נמצא אצלך, אבל אצלה המיומניות איך להעביר את זה לפוסטים. כלומר איך להעביר את זה רעיונית ויזואלית ואיך לכתוב את זה. היא לא סתם נקראת מנהלת, היא מנהלת אותך ומבקשת ממך את הידע שצריך לתוכן, כדי שהיא תוכל לכתוב ולעורך. זה כמו עוגה. אצלך חומרי הגלם, היא הקונדיטורית שתעשה מהם בכל פעם מחדש מטעמים. 

עוד משהו, לטיפים בסושיאל לא צריך ידע מעמיק, זה נשאיר לך עבודתך, לכן מספיק שהיא תשאל אותך מספר שאלות פשוטות וכבר היא תוכל להכין פוסטים טובים לסושיאל.

מבטיחים לי לקוחות? איך ניהול סושיאל יעזור לי במכירות?

למכור את השירות/מוצר זו אחריות שלך!!! כלומר מנהלת הסושיאל לא אחראית למכירות שלך... היא יכולה לדאוג לחשיפה יותר גבוהה ועוקבים, אבל כדי שיהיו לך לקוחות, בעל העסק צריך לדאוג למעמדי מכירות ולהיות טוב במכירות. אבל, כאשר מישהו שמכירים אותו, כי הוא מותג, נותן הצעת מחיר, הרבה יותר קל לו למכור מאשר מישהו אנונימי. לכן החימום בעזרת הסושיאל מדיה יעזור לך למכור יותר בקלות ויאסוף קהל עוקבים.

אם אני אתן את כל הידע שלי בתוכן בסושיאל, למה שיבואו ויקנו ממני?!

דבר ראשון, לא נותנים את כל הידע בסושיאל. דבר שני, היום בעל הכוח, אינו מי שכל הידע אצלו (כמו בעבר) אלא מי שיכול באמת לפתור בעיות. כלומר מי שמצליח להשפיע על הלקוח לעשות שינוי ממצב מצוי (שהלקוח רוצה לשנות) למצב הרצוי שהלקוח חולם עליו. ידע יש כמו זבל באינטרנט, ואם לא ישמעו את זה ממך, ישמעו את זה ממישהו אחר באונליין. אז לא עדיף שישמעו את זה ממך? יתחברו אלייך? יסמכו עלייך? ואז כשירצו לעשות שינוי יבואו אלייך. לכן בעל עסק חייב להיות כל הזמן במדיות עם תוכן מעניין, איכותי ומתחדש, כדי לאסוף רהל עוקבים שיהפכו להיות קהילה. שוב, זה דורש הרבה זמן ועצבים, אז לא עדיף שמישהי תעשה זאת עבורך?

אז מה זה מנהלת תוכן ומדיה?! זה לא קמפיינים? למה לא לקחת מישהו שעושה הכל?

המעבר לדיגיטל פתח מספר מקצועות חדשים. לדוגמה: קמפיינר PPC שמפרסם פרסום ממומן, בונה אתרים וקידום אתרים SEO, בניית משפכי שיווק (דפי נחיתה ומכירה), קופירייטר, עיצוב גרפי, וניהול סושיאל מדיה. לכל אחד מהמקצועות יכולות ומיומנויות אחרות, כי לכל מקצוע יש מטרה אחרת בקידום העסק. נכון שאפשר למצוא מישהו שעושה הכל, אבל לרוב מומלץ למצוא מישהו שיש לו מומחיות (אחת או כאלו שמשתלבות), כמו רופא מומחה, ולא "כולבו" שיודע קצת מזה וקצת משם.

אז בוגרות האקדמיה שלנו, מנהלות תוכן ומדיה, הגיעו עם כישורי כתיבה ועיצוב והתאמנו להן את המקצוע שמשלב בין הכישורים הנ"ל.  יש להן מומחיות ביצירת תוכן מתחדש (על מה כל הזמן לעלות תוכן), הן יצירתיות וחושבות איך לעורר מעורבות וייחודיות לבעל העסק, הן מומחיות בעיצוב ומיתוג וכמובן כתיבת פוסטים וקופירייטינג.

אז בפועל ניהול תוכן ומדיה אומר: כתיבת פוסטים וסטורי, עיצוב פוסטים וסטורי, ניהול דפים בסושיאל, עריכת סרטונים, עיצוב וכתיבת מצגות ומורצרי דיגיטל ומומחיות בסודות של הסושיאל איך להגדיל חשיפה ולהביא עוקבים.

אם מפרסמים כל יום תוכן בסושיאל, זה לא מציק?!

לא, כי מי שלא מעוניין לראות תוכן שלך, פשוט לא יראה! החשיפה במדיות ירדה ויש את האלגוריתם של פייסבוק/אינסטגרם שהוא "מחליט" למי וכמה לחשוף את התכנים שלך (יש כל מיני טריקים איך להגדיל את החשיפה- התלמידות של המכללה כמובן למדו והתנסו בהם), והוא חושף רק למי שעוקב אחרייך. כמובן האחריות על מנהלת התוכן והמדיה להכין לך פוסטים מעניינים, עם תוכן איכותי, שהעוקבים שלך ירצו לחזור לקרוא/לראות, לשתף ולהגיב (לכן זו אומנות ניהול התוכן והכתיבה). יותר מזה, אם מישהו לא מעלה בכל יום תוכן כלשהו, המותג שלו נעלם כי העוקבים יראו תוכן של המתחרים שלו. הרי המטרה בסושיאל מדיה זה "תמיד להיות שם" לבנות את נוכחות העל בסושיאל, כי הלקחות יפנו למי שהם מכירים, מחבבים וסומכים עליו. אז אם המותג לא נמצא מספיק בסושיאל, והחשיפה ירדה כי האלגוריתם הוריד אותה, אז ילכו למתחרה שלך...

שאלות נפוצות:
 

מה קורה אם אין התאמה ביני ובין מנהלת הסושיאל?
 

bottom of page